هرچند عضویت در دکتر پوپل و استفاده از امکانات موجود و بعضی از محتواهای آموزشی و استفاده از خدمات آن برای همگان آزاد است، اما رعایت قوانین و شرایط استفاده از این وب‌سایت (به صورت خلاصه «قوانین») توسط کاربران ضروری است. لطفا پیش از استفاده از خدمات دکتر پوپل، موارد مندرج در این صفحه را با دقت و به طور کامل مطالعه کنید.

قوانین عمومی:

 1. همه هنجارها و قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران در وبسایت دکتر پوپل ملزم به اجرا هستند.
 2. اعضای دکتر پوپل ملزم هستند که از ارسال موارد قبیح، کلمات مبتذل، توهین، تهمت و افترا، تبلیغات و نظرات سیاسی در بخش دیدگاه‌ها، پیام‌ها، پروفایل و غیره خودداری کنند.
 3. اسپم کردن در کلیه بخش‌های سایت ممنوع است؛ ارسال دیدگاه‌های مکرر و یا بدون محتوای مفید مانند تشکر، ابراز علاقه و … از مصادیق اسپم کردن هستند.
 4. کاربران موظف هستند که از شکستن حریم خصوصی افراد و افشای اطلاعات شخصی خود یا دیگران از قبیل نشانی، شماره تلفن، نشانی ایمیل و مانند آن خودداری کنند.
 5. استفاده از خدمات دکتر پوپل برای انتشار مطالب و اشارات تبعیض آمیز، ضدمذهبی، قوم ستیزانه، مخالف با معیارهای عرفی و سلیقه عمومی مخاطبان و یا با جهتگیری نژادی و جنسیتی، جایز نیست.
 6. کاربران توافق کرده و می‌دانند که مسئول حفظ اطلاعات دسترسی به حساب کاربری خود بوده و نیز مسئول همه فعالیت‌هایی هستند که توسط حساب کاربری آن‌ها صورت می‌گیرد.

قوانین عضویت:

 1. هر فرد تنها اجازه ساخت یک حساب کاربری در این وب سایت را دارد.
 2. استفاده از ایمیل و یا اطلاعات فردی دیگران برای ساخت حساب کاربری مجاز نیست.
 3. نام کاربری و آواتار اعضا نباید نژادپرستانه، غیراخلاقی، قبیح، بیانگر دیدگاه سیاسی و یا معرف افراد منفور باشد.

قوانین استفاده از دوره های آموزشی:

 1. شما پس از پرداخت شهریه دوره و ثبت نام در دوره، فراگیر و دانشجوی دوره شناخته می شوید. پس از ثبت نام در دوره محتوای مورد نظر در اختیار شما قرار می گیرد. این محتوا تنها برای استفاده توسط فراگیران دوره است پس شما حق بازنشر محتوای دوره اعم از ویدئوها، پروژه‌ها و … را در هیچ قالب و کانالی نخواهید داشت و در صورت مشاهده پیگرد قانونی خواهد داشت.
 2. با توجه به حقوق مالکیت معنوی و تفاهم نامه ای که دکتر پوپل با سایر ذی نفعان هر دوره ها دارد، امکان دانلود ویدئوها در دروس بسته شده است و فراگیران این دوره ها باید ویدئوها را تنها به صورت آنلاین و از طریق وبسایت دکتر پوپل مشاهده نمایند.
 3. دسترسی شما به دوره تنها برای مدت محدودی است که برای هر دوره تعیین شده است. پس از پایان مدت زمان تعیین شده، شما می توانید برای دسترسی بیشتر به صورت ماهانه به دوره، با پرداخت مبلغ تمدید دوره به صورت ماهانه هر بار برای یک ماه بیشتر دسترسی خود به دوره را تمدید کنید. پس از پایان مدت زمان دوره و در صورت عدم تمدید ماهانه، شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت، امکان پاسخ به سوالات، تمارین، کوییزها و پروژه ها را نخواهید داشت و همچنین امکان دریافت گواهی نامه را نیز نخواهید داشت.
 4. شما متعهد می شوید که تمام دوره توسط خود شما طی شده است. در صورت کسب نمره قبولی در دوره، دکتر پوپل می تواند در صورت لزوم در پایان دوره مصاحبه ای با شما انجام دهد و اگر مشخص شود که دوره توسط خود شما طی نشده است، دکتر پوپل این اختیار را دارد تا از دادن گواهی به شما خودداری کند.
 5. شما متعهد می شوید که در هیچیک از تکالیف، آزمون ها و پروژه ها تقلب نکنید. در صورت مشخص شدن این امر دکتر پوپل حق دارد دسترسی شما را به دوره ببندد.
 6. شما متعهد می شوید جواب هیچ یک از تکالیف، آزمون ها و پروژه ها را با دیگران یه هیچ نحوی به اشتراک نگذارید.
 7. شما برای پاسخ به هر یک از پروژه ها، یک یا چند بار امکان ارسال پاسخ خود را دارید. تعداد امکان ارسال هر پروژه در صفحه همان پروژه و در زمان ارسال مشخص است. توجه کنید که در صورت هر بار ارسال مجدد پاسخ، درصدی از نمره شما کسر خواهد شد که برای هر پروژه متفاوت است و در صفحه پروژه قابل مشاهده است.
 8. پس از پایان دوره و در صورتی که شما توانسته باشید دوره را با موفقیت به پایان برسانید و نمره قبولی کسب کنید، اطلاعات شما برای موسسه برگزار‌کننده‌ی دوره ارسال و پس از طی تشریفات اداری، گواهی‌نامه‌ی شما صادر خواهد شد. در صورتی که شما تمایل داشته باشید که گواهی نامه را به صورت فیزیکی نیز دریافت کنید، با پرداخت هزینه ارسال، دکتر پوپل گواهی را برای شما ارسال خواهد کرد.
 9. با توجه به علاقه‌مندی فراگیران برای معرفی فرصت‌های شغلی مناسب از یک طرف، و اشتیاق شرکت‌ها برای جذب نیروهای مستعد و توانمند، رزومه فارغ‌التحصیلان هر دوره در اختیار شرکت‌های فعال در آن حوزه که درخواست دهند قرار می‌گیرد تا در صورت نیاز با افراد مورد نظرشان تماس بگیرند.
 10. مسئولیت محتوای منتشر شده توسط هر کاربر به عهده نویسنده آن‌ بوده و الزاماً مورد تایید گردانندگان دکتر پوپل نیست.
 11. در صورت اطلاع از هرگونه دسترسی و یا استفاده غیرمجاز از حساب کاربری خود، بلافاصله با دکتر پوپل تماس بگیرید.
 12. در صورتی که تصور می‌کنید در اعمال قوانین سایت و یا اجرای آنها توسط مدیران و گردانندگان دکتر پوپل، کوتاهی صورت گرفته است لطفا به ما اطلاع داده و شکایت خود را مطرح کنید.
 13.   قوانین دکتر پوپل در طول زمان ممکن است تغییر کند؛ لطفا گاه به گاه از این صفحه بازدید کنید.
 14.   در صورتی که یک یا چند مورد از قوانین دکتر پوپل توسط مراجع محلی از درجه اعتبار ساقط شوند، سایر موارد آن به قوت خود باقی خواهند ماند.

قوانین استفاده از محصولات فرهنگی:

 1. کلیه کتاب‌های عرضه شده در وبسایت دکتر پوپل دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد می‌باشند و به هیچ عنوان کتاب فاقد مجوز یا ممنوع الچاپ در سایت عرضه نمی‌شود.
 2. تمامیِ آثارِ ادبی و مقالات و جزوات رویِ سیستمِ دکتر پوپل متعلق به ناشرین و دارندگانِ پروانه‌ اثر هستند و توسطِ قانونِ حقِ مولف حفاظت می‌شوند. دانلود این آثار تنها برایِ کاربرانِ عضوِ سیستم امکان‌پذیر است و آن هم به شرط استفاد غیرِ تجاری از اثر. هر استفاده‌ دیگری از این آثارِ ادبی به شدت ممنوع است. کاربرانِ عضوِ دکتر پوپل به هیچ وجه حقِ تعدیل، انتقال، انتشار، فروش، بازتولید و آفریدنِ اثری منشعبِ از این آثار را چه یه صورت جزئی و چه کلی ندارند. کاربرانِ عضوِ دکتر پوپل با دانلود یک اثر موافقت و پذیرشِ قواعدِ بالا را اعلام می‌کنند.
 3. برخی از آثارِ ادبی‌ که رویِ سیستم ارائه می‌شوند از سویِ ناشرانشان و بر اساسِ قوانینِ خاصی که در مناطق و کشورهایِ مختلف متفاوت است در حوزه‌یِ عمومی تقسیم بندی شده‌اند و به صورتِ رایگان در اختیارِ کاربرانِ عضو قرار می‌گیرند. دکتر پوپل مسئولیتی در اقبالِ تشخیصِ دقت و صحتِ این تقسیم بندی ندارد. این بر عهده‌یِ خودِ کاربر است که با توجه به قانونِ کشوری که در آن زندگی می‌کند تشخیص دهد اثرِ موردِ نظرش در حوزه‌یِ عمومی قرار می‌گیرد یا خیر. هر مشکلِ قانونی‌ای که به سببِ دانلود چنین اثری برایِ کاربر پیش بیاید مسئولیت‌اش تنها با اوست.