کسب و کار دیجیتال

کسب و کار دیجیتال چیست؟ چگونه کسب و کار دیجیتال خود را راه اندازی کنم؟

کسب و کار دیجیتال

مقدمه ای بر کسب و کار دیجیتال

با افزایش ضریب نفوذ اینترنت و گسترش تکنولوژی مجازی ، شاهد بروز و ظهور عرصه و بستر جدیدی از کسب و کار هستیم که با عنوان کسب و کار دیجیتال میشناسیم. این بستر که همه ما به نوعی آنرا تجربه کرده ایم در فضای اینترنت بوجود آمده است.

تجربه خرید از یک وبسایت اینترنتی، تلگرام یا از اینستاگرام نوعی از ورود به دنیای دیجیتال و خرید از یک کاسب دیجیتال است. کسب و کار دیجیتال در واقع همان کسب و کاری است که در فضای دیجیتال شکل میگیرد. این فضا شامل فضایی است که عمدتا” ما از ان لمس فیزیکی نداشته و به عنوان فضای مجازی از آن یاد میکنیم.

شرکت­‌های بزرگ و صاحب برند در تمام صنایع در حال ایجاد کسب­‌ و­ کار دیجیتال و آنلاین هستند. این شرکتها سعی میکنند با استفاده از بازاریابی دیجیتال تجارب جدیدی  را در اختیار مشتریان خود قرار ­‌دهند. از داده­‌های بزرگ بدست آمده داده کاوی می کنند و به دنبال یافتن مزیت رقابتی نسبت به رقبا در محیط­‌های کسب­ و­ کار دیجیتال هستند.

مزایا و معایب دیجیتال سازی کسب و کارها

با ورود کسب و کار‌های دیجیتال به بازار نگرانی های عمده ای توسط دارندگان کسب و کار فیزیکی ایجاد شد که یکی از آن‌ها اعتقاد به رکود در کسب وکار سنتی است.

اصطلاح بیکاری دیجیتال که امروزه شاهد آن هستیم در واقع از تقابل شبکه توزیع سنتی با شبکه توزیع دیجیتال حاصل می‌شود. به بیان دیگر و از نقطه نظر منتقدان، روی کار آمدن کسب و کار دیجیتال باعث از بین رفتن برخی مشاغل سنتی و فیزیکی می‌شود که در نهایت بر بحران بیکاری می‌افزاید.

آنچه مهم است این است که دیجیتال یک ابزار است. ما هم در هر شغلی هرچند فیزیکی یا سنتی ، میتوانیم از این ابزار در جهت نیل به اهداف کسب و کار خود بهره بگیریم. دنیای دیجیتال را نباید رقیب حوزه سنتی بدانیم زیرا دیجیتال در واقع چهره جدید اصناف هستند. مشاغل سنتی می‌توانند با مجهز کردن خود به فناوری‌های دیجیتال خود را به روز کرده و  سهم خود را در بازار فروش حفظ یا افزایش دهند.

بررسی این موضوع از ابعاد دیگر نشان از این دارد که افراد شاغل در اصناف مهارت فعالیت در رشته‌های دیگر را ندارند که این موضوع به روند بیکاریشان می‌افزاید.

از مزایای عمده دیجیتال میتوان به دسترسی فروشندگان به محصولات در هر زمان و مکانی، افزایش ظرفیت فروش، کاهش زمان ، کاهش نیروی انسانی ، کاهش ترافیک ، کاهش هزینه های زیست محیطی ، افزایش مبادلات، افزایش تعامل با مشتریان و معایبی مانند هزینه بیشتر برای تهیه زیرساخت‌های تجارت الکترونیک، وجود خدمات اینترنتی متناسب با نوع کسب و کار و محافظت از هک شدن سایت برای سرقت اطلاعات اشاره کرد.

خب حالا وقت آن رسیده که قبل از بررسی کسب و کار دیجیتال ، تفاوت دو مفهوم مهم با عنوان تجارت الکترونیکی E- Commerce و کسب و کار دیجیتال E- Business  را بررسی کنیم.

تعریف تجارت الکترونیکی و کسب و کار دیجیتال

تجارت الکترونیک به زبان ساده یعنی شخص بتواند به صورت آنلاین با اتصال به درگاه پرداخت الکترونیکی از محصولی استفاده نماید اما کسب و کار اینترنتی یا دیجیتال به انجام تمام و یا بخشی از امور کسب و کارشما ، در در حوزه اینترنت و فضای سایبری را گویند.

به عبارت دیگر وقتی یک کسب و کار به منظور پیشرفت و توسعه خود از اینترنت استفاده نماید به کسب و کار دیجیتال یا اینترنتی می گوییم. در کسب و کار اینترنتی ،میتواند قسمتی از یک کسب و کار فیزیکی باشد که شاید قسمت خدمات، فروش یا ارتباط با مشتری را بصورت دیجیتال ارائه می دهد.

بسياري از افراد، تعریف كسب‌ و كار الکترونیکی را با تجارت الکترونیکی یکی می دانند  در حالیکه اين دو مفهوم کاملا با يكديگر متفاوتند. میتوان گفت «E-Business»  به مجموعه فعاليت‌هاي مربوط به كسب‌و‌كار، از جمله: بازاريابي، فعالیت های مالي، خريد و فروش، ارتباط با مشتريان، خدمات پس از فروش كه از طريق شبكه اينترنت انجام بگیرد گفته مي‌شود.

«E-Commerce» تنها شامل موارد مربوط به خريد و فروش و نقل و انتقال پول از طریق اينترنت مي باشد و خود، زيرمجموعه‌اي از «E-Business» است و به ابزاری برای دادوستدهای ناشی از کسب‌ وکار دیجیتال تعبیر می‌شود.

خب حالا که تعریف کسب و کار دیجیتال را شناختیم باید بدانیم که چگونه میتوان یک کسب و کار اینترنتی یا دیجیتال موفق را راه اندازی کرد. گامهای ایجاد و تغییر یک کسب و کار فیزیکی به کسب و کار دیجیتال را باهم مرور میکنیم.

گامهای ایجاد کسب و کار دیجیتال

گام اول: تغییر نگرش

اولین گام به سمت گذار دیجیتال ساده نیست. دیجیتال شدن به یک رویکرد نوینی از نگرش نیازمند است. باید این باور در شما و کل مجموعه شما به شوق بیاید که دنیای دیجیتال مسیر جدیدی در راستای اعتلای شرکت شما خواهد بود.

سخت‌­ترین مرحله از دیجیتالی شدن ایجاد هنجارهای فرهنگی است. میل به تغییر در انسان بسیار کم است. باید ساز و کاری را بوجود آورید که باعث ایجاد تغییرات پایدار به­‌ویژه در شرکت­‌های بزرگ شود. مثلا اگر تغییر در فرهنگ یک شرکت با محوریت مشتری مداری انجام گیرد و مشتریان بتوانند به انتخاب از بین روش­‌های متفاوت به دریافت خدمات بپردازند مسلما کارکنان نیز استقبال خواهند کرد.

 اولین نتایج مثبتی که از دیجیتال سازی بدست آید کارکنان خود راغب بر تغییر خواهند بود که با آموزش و تغییر رفتار می توان به نتییجه های خوبی رسید. در این راه عجول نباشد. با آرامش و ثابت قدم پیش بروید.

گام دوم:تبیین اهداف و استراتژی و برنامه پیشرفت

بدون تبیین هدف و استراتژی هیچ کاری باه موفقیت نمی رسد. دیجیتالی شدن نیز از این قاعده مستثنی نیست. هدف انتخابی باید قابل لمس ، دست یافتنی ، دارای زمان مشخص و قابل اندازه گیری باشد. در کنار آن باید یک برنامه مدون در این ارتباط نوشته شود .

در کنار برنامه کوتاه مدت خود باید یک چشم انداز بلندمدت نیز داشته باشید.  در دنیای رقابتی امروز نمی­توان با یک استراتژی دیجیتال که تنها بر پایه تکنولوژی و محیط رقابتی امروز بنا شده در آینده نیز موفق شد. شرکت‌­ها باید اقداماتی انجام دهند که آن­ها را برای مقابله با موقعیت‌­های تهدید آمیز آینده و در حال تغییر در سال های آتی آماده سازند.

بازمهندسی کسب و کار دیجیتال

بازمهندسی کسب و کار دیجیتال

گام سوم: بازمهندسی فرآیند ها

یکی از مهمترین گامهای پیشرفت در مسیر دیجیتالی که متاسفانه و باز هم میگویم متاسفانه در ایران نادیده گرفته میشود بازمهندسی فرآیند ها است. در حقیقت برای تولید یک محصول در کسب و کار شما چه خدمات باشد و چه کالا نیازمند انجام فرآیندهای مختلفی هستید. فرآیندهای تولید ، زنجیره تامین ، نیروی انسانی ، بازاریابی ، خدمات مشتریان ، نگهداری و تعمیرات و …  .

تمام یا بخشی از این فرآیند ها که در پروسه دیجیتالی شدن تحت تاثیر قرار میگیرند باید بازمهندسی گردند که نیازمند بررسی دوباره و انجام آن است. این کار بسته به ابعاد شرکت یا سازمان ممکن است ماهها به طول انجامد ولی اگر شما یک کسب و کار کوچک با دو سه نفر کارمند هستید خیلی سریع می توانید این بازمهندسی را انجام دهید.

کافیست تمام فرآیندهای فیزیکی خود را که تحت تاثیر دیجیتال شدن تغییر میکنند بروز نمایید. این همان نتیجه مثبت در بهبود زمان و کاهش هزینه و نیروی انسانی خواهد بود.

گام چهارم: دیجیتال سازی

دیجیتال سازی کسب و کار شامل تمام کارهایی می شود که مرتبط با بستر سازی های دیجیتال می باشد. این کارها میتواند از خرید و نصب سخت افزار ،  نرم افزار، طراحی و  بروزرسانی وب سایت فروشگاه  یا شرکت ، امنیت فضای دیجیتال، تولید اپلیکیشن های مرتبط با محصول یا هر اقدامی که جهت پذیرش کسب و کار باشد.

این مرحله یکی از پرهزینه ترین و مهمترین مراحل کار میباشد که البته نیازمند اخذ مشاوره از افراد یا شرکت های کاربلد می باشد.

شرکت آرتا رایا فعال در زمینه تولید محتوا و بستر سازی کسب و کار دیجیتال می تواند شما را در این امر هدایت نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با کارشناسان فروش می توانید از وب سایت این شرکت بازدید نمایید.

کسب و کار دیجیتال

کسب و کار دیجیتال

گام پنجم : تولید محتوا

دیجیتال یعنی تولید محتوا. قبلا در مورد تولید و عرضه و بازاریابی محتوا با شما حرف زده ایم. اینجا یکبار دیگر میگوییم اگر شما صاحب کسب و کار دیجیتال هستید اما محتوای درخور مخاطب خود تولید نمی کنید کسب و کار دیجیتال شما موفق نخواهد بود.

برای تولید محتوای خوب میتوانید به مطلب منتشر شده ما مراجعه کنید. اگر در این مورد نیازمند راهنمایی یا مشاوره هستید با شرکت آرتا رایا تماس حاصل فرمایید.

بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال

گام ششم :بازاریابی دیجیتال

قبلا در مطالب منتشر شده را جع به بازاریابی دیجیتال برایتا نوشته ایم. ایجاد حس اعتماد در فضای دیجیتال بسیار ضروری است. البته خوشبختانه فضای دیجیتال به نسبت ده سال پیش بسیار بهبود پیدا کرده است. دیدگاه مخاطبان تغییر بسیاری کرده است.

 پس حفظ اعتماد به محصولات شما حس اعتماد را در میان مشتریان نیز القاء می کند. باید بدانید افراد زمانی به شما اعتماد می کنند که مطمئن شوند شما در آن زمینه خاص متخصص و حرفه ای هستید. برای رسیدن به این منظور می توانید از روش های مختلفی کمک بگیرید . پیشنهاد ما به شما شرکت آرتا رایا فعال در حوزه دیجیتال است.

سعی کنید در فضای مجازی و شبکه های مجازی فعال باشید. به هر حال افراد برای کسب اطلاعات از فضاهای اینترنتی و شبکه های اجتماعی استفاده میکنند پس سعی کنید در این شبکه ها حضوری پر رنگ داشته باشید. برای اینکه بتوانید ارزش‌­هایی که تکنولوژی دیجیتال در اختیار شما قرار می­‌دهند را فعال کنید، باید قبل از هرچیز بر ارائه تجارب جدید برای مشتریان تمرکز کنید.

 

نتیجه گیری

آنچه در انتهای مطلب میگویم این است که باید بتوانید محصول خود را به رخ مشتریان بکشید. از مزیت رقابتی خود سخن بگویید و روشهای نوین بازاریابی را امتحان نمایید.  در این مسیر تنها ایجاد ارتباط میان مشتریان و شرکت کافی نیست بلکه باید با مشتریان خود تعامل نمایید. به همین منظور ما به شما بازاریابی دیجیتال را پیشنها می دهیم.

 چرا که با این روش می­‌توانید بازخورد محصول خود را از مخاطبان خود بگیرید و پی ببرید که  مشتریان در مورد محصول شما چه تصوری دارند. بازاریابی محتوا و بازاریابی دیجیتال به شما کمک میکند بدانید مشتری از چه خوشش می آید و چه چیز رضایت آنان را جلب می­کند.

می توانید روی نقاط قوت خود کار کنید و نقاط ضعف خود را بپوشانید. از بازخورد بدست آمده میتوانید برای پیاده‌­سازی شیوه‌­های نوآورانه در بخش‌هایی مانند خدمات به مشتریان، بازاریابی و ارتقاء محصولات استفاده کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image