بازاریابی دیجیتال

مزایای بازاریابی دیجیتال در مقایسه با بازاریابی سنتی

بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال و کلا کسب و کار دیجیتال من را یاد یه خاطره از راه اندازی کسب و کار خودم می اندازد. از یکی از دوستانم  بنام محمد درخواست کردم تا برای دیدن مغازه ای که می خواستم اجاره کنم ، برای بازدید با من همراهمی کند. بعد از بازدید از مغازه مورد نظر دوستم فقط یه سوال از من پرسید؟ چه چیزی می خوایی عرضه کنی که در دنیای دیجیتال با میلیونها مخاطب بالقوه نمیتونی؟

خب البته مطلب امروز من راجع به بازاریابی دیجیتال است تا کسب و کار دیجیتال. اما با ذکر این خاطره در اول نوشته خود ، خواستم اهمیت فضای دیجیتال را بیشتر انعکاس بدهم. بازاریابی دیجیتال هم به درد کسب و کار فیزیکی میخورد و هم کسب و کار مجازی و دیجیتال. همه ما برای رشد کسب و کار خود نیازمند بازاریابی هستیم. اما امروزه بخش مهمی از بازاریابی به بازاریابی دیجیتال اختصاص می یابد. طبق بررسی های صورت گرفته شرکتهای بزرگ بالغ بر هفتاد درصد هزینه های بازاریابی خود را صرف این مدل بازاریابی میکنند. در مطلب زیر بصورت خیلی خلاصه موارد مهم از مزایای بازاریابی دیجیتال را برای شما تقدیم میکنم.

بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال

مزایای اصلی بازاریابی دیجیتال

 

1-بازاریابی دیجیتال فضای گسترده ای به وسعت دنیاست

بازاریابی دیجیتال آنقدر نامش مدرن است که بسیاری از صاحبان کسب و کار تصور میکنند که این نوع بازاریابی فقط مختص شرکت های بنام و بین المللی است. حضور در فضای دیجیتال برای بازاریابی تنها مختص شرکتهای بین المللی و بزرگ  نیست بلکه شما هم با یک وبسایت یا یک اپ اندرویدی میتوانید از این فرصت استفاده نمایید. در واقع بازاریابی دیجیتال فضای بزرگی است که تمامی کسب و کارها شانس حضور و بهره مندی از آن را دارند. تا پیش از شرکت های بزرگ و با صرف هزینه زیاد اقدام به بازاریابی در فضای دیجیتال می کردند؛ اما امروزه کسب و کارهای کوچک حتی بدون داشتن یک دفتر فروش یا خدمات می توانند محصولات یا خدمات را برای طیف وسیعی از مخاطبان ارائه نمایند.

2- هزینه بسیار اندک بازاریابی دیجیتال در مقایسه با بازاریابی سنتی

کسب و کارهای کوچک دارای منابع مالی و انسانی محدودی هستند.. هر روز شاهد ظهور و بروز کسب و کارهای کوچک هستیم که صرف هزینه زیاد جهت بازاریابی از طریق بیلبوردهای تبلیغاتی و یا آگهی های تلویزیونی برای آن ها میسر نیست. از این رو فضای دیجیتالی می تواند عرصه مناسب و کم هزینه ای برای بازاریابی برای این نوع کسب و کارها فراهم نماید. به دلیل افزایش رقابت و نیز کاهش هزینه ها، شرکت های بزرگ نیز دیگر تمایلی به بازاریابی سنتی ندارند.

کسب و کار در فضای دیجیتال

کسب و کار در فضای دیجیتال

3-هدایت افراد به سمت محصول شما

با حضور مناسب در فضای مجازی و انتشار محتوای مناسب ، شما می توانید افکار و تمایل مخاطبان را به سمت محصول خود هدایت کنید. به عنوان مثال شما روشی جدید را برای حل یک مشکل ارائه می دهید. محتوای شما باید به نوعی گره گشای مشکلات مردم باشد. مشکلاتی که مخاطبان دوست دارند رفع شود عمدتا” کاهش هزینه اجرا ، کاهش  زمان انجام یا بهبودی بخش سلامت می باشد. ممکن است در زمینه اجتماعی یا سرگرمی باشد. با ارائه راهکارهایی در شبکه های مجازی، می توانید افراد را به سمت خود سوق دهید.

4- تسهیل تعامل و ارتباط با مشتریان

مشتری ها همواره انتظار دارند در هر زمان و مکانی بتوانند با صاحبان محصول و خدمات در ارتباط مستقیم باشند. تعامل بهتر با افراد در فضای دیجیتال منجر به اعتماد بیشتر آن ها به کسب و کار شما خواهد شد . سعی کنید در فضای مجازی دیدگاههای مخاطبان خود را بررسی کنید از آنها بازخورد بگیرید. شما می توانید به راحتی از نظرات و افکار مخاطبین خود آگاهی یافته و این آگاهی منجر به بهبود مستمر عملکرد و محصول شما می گردد. مضافا شما اطلاعات گرانبهایی در دست دارید که میتوانید اقدام به اصلاح استراتژی کاری خود نمایید.

بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال

5-ویروسی عمل کنید

تحقیقات نشان می دهد حدود 90 درصد از مردم به اطلاعات دریافتی از اطرافیان خود در مورد محصولات، خدمات کسب و کار خاص اعتماد دارند. کسب اعتماد یک مشتری به معنای کسب اعتماد در میان تمامی اطرافیان او است.

بدون شک می توان گفت  تلفن هوشمند و امروزه بیشترین نقش را در روابط انسان ها بازی می کنند. وجود بستر مجازی در تلفن های هوشمند باعث می شود افراد در هر مکان و زمان دسترسی مستقیم به اطلاعات منتشر شده شما در فضای دیجیتال داشته باشند.  باید سعی کنید مطالبی انتشار دهید که به صورت ویروسی و دهان به دهان در بین مخاطبان بچرخد. قبلا در مورد بازاریابی ویروسی با شما حرف زده ایم. ارتباط مداوم میان شما و مخاطبین سبب ایجاد یک ذهنیت عمیق از کسب و کار و برند شما در آن ها می شود. رضایت یک مشتری از خدمات شما و پشتیبانی مناسب در فضای دیجیتال موجب می گردد اعتماد او نسبت به شما افزایش یافته و اطرافیان خود را از تجربه همکاری با کسب و کارتان آگاه سازد.

6-بازگشت سرمایه سریعتر

شما هزینه های تبلیغات محیطی و اجاره بیلبوردهای شهری را با هزینه های جاریدر فضای دیجیتال را باهم مقایسه کنید. از سوی دیگر تعداد افرادی که محتوای تبلیغاتی شما را میبینند را نیز باهم مقایسه کنید. با یک حساب سر انگشتی متوجه میشوید که با ایجاد درآمد بیشتر و نام تجاری برتر، بازاریابی دیجیتال می تواند بازگشت سرمایه بهتری نسبت به روش های بازاریابی سنتی فراهم آورد. در روش های سنتی هزینه بسیار زیادی صرف تبلیغات شده و این در حالی است که نتایج دریافتی مبهم و تا حدودی غیرقابل اندازه گیری است. اما در بازاریابی دیجیتال به راحتی و با سرعت می توان رفتار، انتظارات،نظرات ، پیشنهادات ،علاقمندی ها و همچنین اطلاعات تماس مشتریان را بدست آورد. استفاده هدفمند از این داده ها کلید موفقیت بازاریابی دیجیتال خواهد بود که وارد حوزه داده کاوی میگردد. در آینده نزدیک راجع به داده کاوی برای شما خواهیم نوشت..

7-بازاریابی دیجیتال افراد را تشویق به انجام چالش میکند

مخاطب وبسایت شما در ابتدا به عنوان یک مشتری شناخته نمی شود، اما بازاریابان حرفه ای با استفاده از راهکارهای نوآورانه و  هوشمندانه می توانند مخاطب را تبدیل به یک مشتری نمایند.  باید با روش های نوین مشتری را که وبسایت شما آمده است را به اصطلاح پاگیر کنید. به عنوان مثال از او درخواست کنید عضو سایت شما شود. برای او خبرنامه بفرستید. شماره اش را بگیرید تا از تخفیف های مکرر آگاه سازید. یا میتوانید مسابقه برگزار نمایید.  دانلود یک فایل را بصورت رایگان در اختیار او قرار دهید. همه این کارها می تواند او را یک گام به مشتری شدن نزدیک نماید. استفاده از طرح های گرافیکی و یا رنگ های جذاب در المان های طراحی سایت  از جمله روش های هوشمندانه برای این کار است.

8-بازاریابی دیجیتال تضمینی بر بقای شما در دنیای دیجیتال است!

ممکن است داشتن یک وبسایت با چندین هزار بازدید کننده در روز نیز نتواند کمکی برای کسب و کار

شما نماید.  اما مجموعه راهکارهای بازاریابی دیجیتا ات که شما را به موفقیت کسب و کار نزدیک میکند. یک استراتژی مشخص و پویا اتخاذ کنید و سعی نمایید از تمام روشهای بازاریابی دیجیتا استفاده نمایید.  ایجاد ترافیک هدفمند است که سبب رشد درآمدها و در نتیجه گسترش کسب و کار شما می گردد.

برای ایجاد یک برند معتبردر دنیای دیجیتال شما باید صبر پیشه کنید . موفقیت یک شبه حاصل نمیشود. آنهم برای کسب و کارهای کوچک و در فضای دیجیتال. ،اخذ استراتژی مناسب، اجرای درست ، برنامه ریزی دقیق ، تعامل مناسب با مخاطبین، ایجاد اعتماد و ایفای نقش در زندگی آنها سبب می گردد کسب و کار شما روز به روز به موفقیت نزدیک گردد.

آموزش مجازی دکتر پوپل

آموزش مجازی دکتر پوپل

در هنگامی که این مطلب را میخواندید شما هم شاید مثل خیلی از افراد به اهمیت این موضوع پی بردید. اما سوال اینجاست ؟ بازاریابی دیجیتال را کجا می توانم با صرف هزینه اندک و در مدت زمان کمنر فرا بگیرم؟

ما به شما دکتر پوپل را معرفی می کنیم. وبسایت آموزش مجازی دکتر پول با همکاری دانشگاهها و مراکز علمی معتبر قصد ارائه آموزش های نوین در راستای بازاریابی دیجیتال را دارد. برای این منظور میتوانید به بخش آموزش مجازی دکتر پوپل مراجعه فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image